Jak można obniżyć auto bez posiadania gwintu?

Jak można obniżyć auto bez posiadania gwintu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z najpopularniejszych modyfikacji w aucie jest obniżanie zawieszenia. Niższy pojazd zazwyczaj lepiej wygląda – bardziej sportowo, a jednocześnie elegancko. Najłatwiejszą metodą jest wymienienie sprężyn na takie które mają skrócony skok. Należy wybierać produkty znanych i sprawdzonych producentów – jest to gwarancja idealnego dopasowania sprężyny do danego modelu pojazdu. 

Gotowe zestawy ułatwiają wymianę

Na rynku znajduje się dużo gotowych zestawów przeznaczonych do obniżenia zawieszenia. Są to komplety typu kit, które składają się z obniżających sprężyn oraz odpowiednich amortyzatorów. Wyróżnia się zestawy sportowe jak i takie przeznaczone do jazdy w miejskich warunkach. Te pierwsze są zwykle niższe i mają twardszą charakterystykę pracy. Gotowe zestawy mogą obniżyć zawieszenie o 20 – 40 mm. Bardziej skomplikowane są zestawy zawieszenia gwintowanego, pozwalające na obniżenie w większym zakresie. Jeśli jednak nie posiadamy gwintu w naszym aucie musimy skorzystać z innych metod np. wykorzystując odpowiednie dystanse do felg

Co dalej?

Jeśli dokonamy modyfikacji zawieszenia należy przeprowadzić kontrolę geometrii kół auta. Dodatkowo dobrze jest rozkręcić, a następnie ponownie dokręcić mocowanie tulei, które łączą poszczególne elementy zawieszenia w naszym samochodzie. Pomoże to uniknąć niepotrzebnego naprężania podczas pracy. Jeśli zmiana w zawieszeniu wpływa na zmianę konstrukcyjną w pojeździe należy zgłosić to w odpowiednim urzędzie. Gdy słabo znamy się na motoryzacji lepiej zaufać profesjonalnej firmie, która zajmuje się tuningowaniem pojazdów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*