Co to jest Virtual Private Server?

Co to jest Virtual Private Server?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Virtual Private Server, w skrócie VPS, to sposób podziału serwera na mniejsze podserwery, które działają niezależnie, posiadając własną kopie systemu operacyjnego i przydzielone oddzielne zasoby. Jest to swojego rodzaju kompromis pomiędzy dedykowanym serwerem a tradycyjnym hostingiem. Dzięki oddelegowaniu dedykowanych zasobów dla danego podserwera VPS gwarantuje wysoką wydajność, całkowicie niezależną od wykorzystania mocy obliczeniowej i przepustowości łącza przez inne strony postawione na tym serwerze.

Nawet tani VPS pozwala na zwiększone bezpieczeństwo strony internetowej osiągane przez kompletne odizolowanie od innych podmiotów środowiska, korzystające z serwera bazowego. Administrator korzystający z usługi ma pełen dostęp do roota, dzięki czemu może zainstalować i dostosować oprogramowanie do własnych potrzeb. Virtual Private Server zazwyczaj jest niewiele droższy od hostingu dzielonego, jednak oferuje wiele korzyści dla właścicieli zarówno małych, średnich, jak i dużych stron internetowych.

Gdzie nabyć usługę?

Wybierając dostawcę usług hostingowych warto korzystać z renomowanych podmiotów, takich jak https://rapiddc.pl/serwery-vps. Gwarantują one wysoką wydajność dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, na przykład dysków SSD, ale także całodobowy nadzór. Istotna jest również doskonała obsługa klienta oraz przejrzystość oferty, cechująca się brakiem ukrytych kosztów. Profesjonalni dostawcy oferują bogaty zasób dodatkowych funkcji, między innymi: statystyki transferu, możliwość instalacji własnego oprogramowania, kopie bezpieczeństwa i wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*