Co warto zobaczyć w Łodzi?

Co warto zobaczyć w Łodzi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź każdego roku przyciąga do siebie coraz większą liczbę turystów. I nic dziwnego, gdyż miasto to zdaje się pięknieć z każdą chwilą, a jej postfabryczny klimat nadaje miastu jedyny w swoim rodzaju charakter, wręcz duszę. Sprawdź, co koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzając Łódź.

Jedyna taka ulica

Ponoć rozmawiając z mieszkańcem Łodzi lub kimś, kto kiedykolwiek tam był, zawsze padnie nazwa pewnej ulicy: Piotrkowska. I nic dziwnego, bo jest ona jednym z kilku znaków rozpoznawczych miasta. Tak naprawdę to od niej powinno się zacząć, kiedy ktoś pyta, co warto zobaczyć w Łodzi. Piękne stare kamienice, mnóstwo murali, które z czystym sumieniem można nazwać dziełami sztuki, stare antykwariaty oraz niezliczone bary i puby, do których zdecydowanie warto zajrzeć. Spacer tą ulicą najlepiej zacząć od popularnej „Stajni jednorożców”, czyli dworca tramwajowego.

Wyjątkowe miejsca

Podążając dalej Piotrkowską, w pobliżu Placu Wolności, warto zboczyć do wydawałoby się niepozornej kamienicy, a dokładniej jej podwórza. Mowa tutaj o Pasażu Róży. Oczom zwiedzającego ukażą się ściany budynków pokryte milionami odłamków luster o nieregularnych kształtach – przy świetle słonecznym kamienica ta zapewni niesamowite i jedyne w swoim rodzaju przeżycia.

Od Pasażu Róży już tylko niewielka odległość do Manufaktury, która jest kolejnym symbolem miasta. Jest to ogromny kompleks sklepów, restauracji i miejsc rozrywki, na które przerodziła się dawna fabryka włókiennicza. Nie można również zapomnieć o odwiedzeniu legendarnej Szkole Filmowej (inna część miasta), do której uczęszczał, między innymi, Roman Polański.

Miejsc godnych zobaczenia w Łodzi jest naprawdę dużo, warto poświęcić czas i zobaczyć je wszystkie. Ale to miasto to nie tylko zabytki, jeśli chodzi o wydarzenia Łódź również oferuje sporą ich ilość. Imprezy okolicznościowe, koncerty oraz performance – każdy znajdzie coś dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*