Co zrobić, aby remont łazienki trwał krótko?

Co zrobić, aby remont łazienki trwał krótko?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Remont łazienki to zazwyczaj duże przedsięwzięcie, szczególnie, jeśli mówimy o jedynej łazience w domu czy w mieszkaniu. Jest on dużo bardziej uciążliwy, niż na przykład remont sypialni. W trakcie tego ostatniego możemy przecież spać na kanapie w salonie, przypłacając to jedynie dyskomfortem.

W przypadku łazienki nie znajdziemy jednak zamiennika. Musimy podjąć logistyczne decyzje i zastanowić się, gdzie możemy w tym czasie załatwiać swoje fizjologiczne potrzeby, ogolić się czy wziąć prysznic. Poznajmy sposoby na skrócenie czasu remontu łazienki.

Dobry plan to podstawa

Aby remont łazienki poszedł sprawnie, powinniśmy go przede wszystkim dobrze zaplanować. Zacznijmy od rozmowy w rodzinnym gronie, na której podejmiemy decyzje co do tego, co konkretnie chcemy w łazience zmienić i które elementy jej wyposażenia musimy w związku z tym zakupić.

Kabina prysznicowa, lustro, wylewki do baterii – absolutnie wszystkie pozycje, nawet te najmniejsze, muszą znaleźć się następnie na naszej zakupowej liście. Z tą listą jeszcze przed rozpoczęciem remontu udajmy się do specjalistycznego sklepu. Tam czekają nas trudne wybory, jak nowa armatura łazienkowa, której ilość na sklepowych półkach może nas przytłoczyć.

Sprawdzona ekipa

Jeśli wszystkie mniejsze pozycje z zakupowej listy dotarły już bezpiecznie do domu, a te większe mają ustalony termin dostawy, możemy oficjalnie rozpocząć remont. Jeśli nie podejmujemy się go sami, zadbajmy o to, aby ekipa, którą wynajmujemy, była sprawdzona. Możemy kierować się na przykład rekomendacjami naszych znajomych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*