Co zrobić w przypadku awarii samochodu na drodze?

Co zrobić w przypadku awarii samochodu na drodze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trasie na wakacje lub w codziennej drodze do pracy, może zdarzyć się awaria samochodu. Jak zachować się w takiej sytuacji?

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeśli samochód zgasł na trasie szybkiego ruchu lub autostradzie, rozstaw trójkąt ostrzegawczy i włącz światła awaryjne. Nie masz w tej sytuacji zbyt dużego pola manewru. Jednak gdy auto zaczyna psuć się w terenie zabudowanym, np. zauważasz, że zapalają się kontrolki lub płyn do chłodnicy przestał działać i podniosła się temperatura oleju, albo inni użytkownicy ruchu drogowego dają ci sygnały światłami (np. o tym, że coś wycieka spod maski), powinieneś jak najszybciej zjechać z ulicy i zaparkować samochód w dozwolonym miejscu, a następnie ocenić problem. Jeśli samochód nie chce ruszyć, zadbaj o innych użytkowników ruchu drogowego i zepchnij go na pobocze lub miejsce parkingowe.

Spróbuj samodzielnie rozwiązać problem, w razie potrzeby wezwij pomoc drogową

W zależności od rodzaju awarii, takiej jak złapanie gumy, możesz samodzielnie rozwiązać problem. Jeśli nigdy nie zmieniałeś koła, możesz też wezwać pomoc drogową (sprawdź przykładową ofertę: pomoc drogowa Poznań 24 h). Nie zawsze wiadomo, co właściwie się stało. Zawsze możesz zadzwonić do mechanika i opisać problem, być może jego wskazówki pozwolą go rozwiązać. Jeśli na przykład wlejesz płyn do chłodnicy, a pojemnik po chwili jest pusty, już nie pojedziesz dalej. W takiej sytuacji, wezwij pomoc drogową. Jeśli po wyłączeniu samochodu i upływie kwadransa nie chce on odpalić, przyjedzie pomoc drogowa, która przetransportuje twój pojazd na lawecie do wskazanego warsztatu samochodowego.

Artykuł napisany we współpracy z MK Punkt – auto serwisem.

Sprawdź ofertę serwisu na naprawę tłumików: “tłumiki Poznań”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*