Codzienne nadawanie (technologia RFID i Ty)

Codzienne nadawanie (technologia RFID i Ty)
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

RFID to technologia umożliwiająca przekaz danych i ich odczyt za pomocą fal radiowych. Moc przesyłu i odległość, z której mogą być odczytywane informacje, uzależniona jest od typu znacznika i zamontowanego w nim chipu. Karta RFID używana jest w wielu dziedzinach życia, poczynając od instytucji państwowych, a na bezpieczeństwie kończąc. Większość ludzi nie wie, że używa tej technologii na co dzień.

Praktyczne zastosowanie technologii RFID

Przede wszystkim technologia RFID używana jest do kontroli dostępu i czasu pracy w firmach. Większość pracowników rano i po zakończeniu dnia odbija się swoimi kartami na czytnikach. Tam właśnie znajduje zastosowanie RFID. Rozwiązanie to stosowane jest w każdym banku, niektórych instytucjach państwowych oraz jednostkach wojskowych. Często w wojsku ta sama karta pełni funkcję kontrolującą dostęp uprawnionych osób do pewnych pomieszczeń, pięter oraz zasobów.

Kolejnym powszechnym zastosowaniem RFID jest płatność zbliżeniowa. Zarówno karty bankowe, jak i telefony mają wbudowany system przesyłu danych, który opiera się na tej technologii. W telefonach i urządzeniach mobilnych jest to tak zwane NFC. Bankomaty działające całodobowe również zabezpieczane są przed włamaniami przy pomocy RFID. Wówczas, aby wejść do przedsionka bankomatu, należy najpierw zbliżyć swoją kartę do czytnika.

Technologia ta znalazła bardzo duże zastosowanie w wielu instytucjach, w tym momencie występuje również pod wieloma postaciami, przy czym oferty firm pokroju https://micromade.pl/, wydają się w dzisiejszych czasach więcej niż przydatne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*