Jak stworzyć strefę relaksu na balkonie?

Jak stworzyć strefę relaksu na balkonie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadacze balkonów, zwłaszcza w okresie letnim i wakacyjnym, marzą o tym, by rozkoszować się czasem wolnym właściwie nie wychodząc z domów na swoich tarasach. Jednakże, zanim ich marzenia się spełnią, należy odpowiednio przygotować przestrzeń do wypoczynku. Nie chodzi tylko o dobór dodatków w postaci parasoli czy oświetlenia, ale o absolutne minimum, do jakiego należy solidny grunt pod nogami. Dowiedzmy się, jakie podłoże balkonu wybrać i jak stworzyć strefę relaksu możliwie w najlepszy sposób.

Podstawy – jakie podłoże balkonu wybrać i dlaczego?

Istnieje wiele różnych rodzajów pokryć podłoża tarasów i wszystkie mają swoje zalety oraz wady. Najlepiej sprawdzają się jednak deski na balkon. Najbardziej polecanym typem podłóg drewnianych, cieszącym się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników, są pokrycia z desek tarasowych z drewna egzotycznego. W odróżnieniu od innych gatunków, np. desek kompozytowych, deski tarasowe posiadają istotną właściwość – w okresie największego nasłonecznienia nagrzewają się stosunkowo wolno. Dzięki temu można po nich stąpać gołą stopą bez obaw o poparzenia. Na rynku dostępny jest szeroki wybór grubości, szerokości, ryflowania czy materiału, z jakiego wykonane zostały deski tarasowe, m.in. bangkirai, garapa, massaranduba, cumaru, angelim amargoso, ipe lapacho, tigerwood, jatoba, co gwarantuje różnorodne wrażenia estetyczne w kolorze, fakturze czy ogólnym wyglądzie podłóg balkonowych. Z pewnością nawet szczególnie wymagający klienci znajdą coś dla siebie. Minusem w przypadku drewnianych pokryć tarasów jest konieczność ich pielęgnacji w postaci olejowania, jednak takie zabiegi wykonuje się jedynie dwa razy w roku.

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem w zakresie wyboru podłoża do np. patio są deski na balkon. Nadają się do każdych powierzchni ze względu na ich możliwości dostosowania się oraz cechy charakterystyczne. Balkony wykonany z drewna egzotycznego to inwestycja na lata, dlatego opłaca się z powodu swojej wytrzymałości i świetnego efektu końcowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*