Czego nie powinno zabraknąć na świątecznym drzewku?

Czego nie powinno zabraknąć na świątecznym drzewku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tyle ile domów, tyle jest tradycji dotyczących przystrajania drzewek świątecznych. Niektórzy preferują samodzielnie przygotowane i pomalowane pierniki, plastry wysuszonych pomarańczy oraz laski cynamonu nadające wspaniałego aromatu. Inni wolą podążać za najnowszymi trendami i co roku zmieniać całkowicie wygląd swojej choinki.

W ostatnim sezonie popularne były dekoracje w dosyć nietypowych kolorach takich jak mięta, błękit lub fiolet. Na stoiskach mogliśmy znaleźć również mnóstwo plastikowych ozdób w postaci sopelków albo niewielkich figurek. Nie można było również zapomnieć o łańcuchach i zawieszkach przygotowywanych przez nasze pociechy. Papierowe kółeczka, gwiazdki wykonane z najróżniejszych mas zawsze mają w sobie niepowtarzalną magię. Jest jednak dekoracja, którą kocha każdy, bez względu na wiek. To bombki szklane.

Ponadczasowe piękno bombek

Trzeba przyznać, że bombki wróciły do łask. Przez pewien czas wielu z nas zrezygnowało z tych szlachetnych ozdób na rzecz plastikowych, sztampowych świecidełek. Na szczęście cudowne, ręcznie malowane arcydzieła są coraz bardziej doceniane. Ceny tych szklanych cudeniek potrafią sięgnąć naprawdę kosmicznych kwot, jednak nie ma co się temu dziwić. Ilość pracy oraz niesamowity talent potrzebny do wykonania takich bombek musi znaleźć swoje odzwierciedlenie w pieniądzach. Drzewko obwieszone subtelnymi, brokatowymi kulami, szklanymi zabawkami oraz symbolami świąt wygląda pięknie. Kolekcjonowanie pojedynczych, niepowtarzalnych egzemplarzy może stać się nową tradycją, która uchroni te niewielkie bożonarodzeniowe pamiątki przed zapomnieniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*