Czego używa się do ocieplania domów?

Czego używa się do ocieplania domów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warunki klimatyczne, w których przyszło nam żyć narażają nas zarówno na duże upały w okresach letnich, jak i duże mrozy w trakcie zimy. Domy najczęściej ocieplane są za pomocą styropianu i wełny mineralnej. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Jaki jest najlepszy sposób na ocieplenie naszego domu?

Wełna mineralna czy styropian? A może coś innego?

Nie da się ukryć, że ocieplanie domu przy użyciu styropianu jest zdecydowanie najpopularniejszym sposobem w naszym kraju. Wszystko przez to, że płyty styropianowe są trwałe i w miarę tanie, a przy okazji gwarantują nam naprawdę dobre ocieplenie naszego domu.

Drugim popularnym sposobem na ocieplenie domu jest skorzystanie z wełny mineralnej. Płyty z wełny są bardzo proste w obróbce, a do tego są lekkie. Dodatkowo, bardzo dobrze pochłaniają dźwięki, dzięki czemu wykorzystuje się je także jako izolację akustyczną. Wełnę możemy podzielić na dwa typy – skalną i szklaną. Obie posiadają podobny współczynnik izolacji, ale różnią się innymi właściwościami.

Niektórzy stosują również ocieplenie wykonane z polistyrenu ekstrudowanego, znane także pod nazwą styrodur. Jest to materiał dużo droższy od styropianu, ale jego właściwości są dużo lepsze i w niektórych przypadkach warto się na niego zdecydować. Ze względu na jego dużą odporność na wodę, wykorzystuje się go przede wszystkim do izolacji dachów, fundamentów i tarasów.

Wiele innych elementów, dzięki którym w trakcie zimy będzie można cieszyć się ciepłem w mieszkaniu, można znaleźć na https://www.hurtowniastyropianu.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*