Czy dziecko łatwo przyswaja obcy język?

Czy dziecko łatwo przyswaja obcy język?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każde dziecko, a później dorosły człowiek ma naturalne predyspozycje do pewnych rzeczy. Pewna grupa oraz indywidualne jednostki lepiej czują się w obszarach humanistycznych, pozostałe spełniają się  w tematyce ścisłej. Niezależnie jednak od własnych zainteresowań oraz możliwości edukacyjnych, warto zapoznawać się z szerokim zakresem treści z różnorodnych obszarów, by mieć szeroką wiedzę, a także możliwość zdecydowania, co tak naprawdę nas interesuje i w jakim, konkretnym kierunku się rozwijać.

Najlepiej, gdy taką sposobność mamy już od najmłodszych lat, ponieważ umysł małego dziecka potrzebuje bodźców do rozwoju. Dobrze, kiedy różnią się od siebie i wpływają na różne sfery funkcjonowania oraz stymulują obie półkule. Rodzice często zastanawiają się, kiedy zacząć naukę języka obcego u dziecka i czy to prawda, że młodsze przyswajają go łatwiej? Oczywiście tak. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób zapisuje swoje pociechy na kursy organizowane m.in. na http://www.malalingua.com.pl/

Lepiej szybciej zacząć niż późno skończyć

Badania naukowe przekonują, że małe dziecko uczące się języka obcego lub przebywające w środowisku z nieznanym dla niego językiem może nawet posługiwać się wiernie akcentem, który nie jest jego narodowym, ponieważ w okresie pierwszych kilku lat kształtuje się język oraz mowa, dostosowujące się do potrzeb danego języka. Mózg dziecka jest również bardziej chłonny, dlatego szybciej zapamięta słówka i określone struktury, dzięki czemu nauka może być nawet przyjemniejsza, bo przychodzi bez problemu. Najlepiej uczyć się oczywiście bezpośrednio w obcym kraju. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości to warto korzystać z wyspecjalizowanych ośrodków takich jak szkoła językowa Siedlce oferują takich dużo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*