Krawaty do noszenia na co dzień

Krawaty do noszenia na co dzień
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krawat nadal jest królem męskich dodatków do garnituru. Alternatywy takie jak muszki czy fulary zyskują na popularności, jednak wykonany z wysokiej jakości materiałów krawat zawsze pozostanie podstawową i nie mniej elegancką częścią stroju na formalne okazje. Ale czy jest dobrym pomysłem noszenie krawata na co dzień? Oczywiście! Jaki krawat wybrać? Najczęściej spotyka się jedwabne krawaty, które  lepiej sprawdzą się z garniturem, podczas formalnych okazji. Poniżej przedstawione zostaną ciekawe alternatywy dla klasycznych materiałów.

Bawełna, wełna i len

Te tkaniny to podstawa casualowego stylu, zatem taki krawat sprawdzi się w nieformalnych okolicznościach. Najbardziej uniwersalna w tym zestawieniu jest bawełna, która może być noszona cały rok. Wełna o typowy materiał sezonu jesienno-zimowego, więc tego typu krawaty będą dobrym dodatkiem do ciepłych marynarek z tweedu. Len z kolei jako materiał typowo letni pasuje do przewiewnych koszul i lekkich marynarek.

Wśród krawatów na co dzień można znaleźć też wykonane z jedwabiu. Nie przypominają one jednak swoich gładkich i błyszczących odpowiedników rządzących klasyczną elegancją. Dobrym przykładem są tu krawaty z jedwabnej dzianiny zwanej „knit”, która za sprawą luźnego utkania zyskuje chropowatą fakturę. Nieco bardziej formalną, ale nadal casualową alternatywą, jest grenadyna. Krawaty z niej nie są gładkie, lecz bardziej przypominają wspomniane knity. Są jednak tkane ciaśniej dzięki czemu nadadzą się również do klasycznych garniturów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*