Czy warto sięgać po preparaty na porost włosów?

Czy warto sięgać po preparaty na porost włosów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo bardzo zróżnicowanej mody fryzjerskiej wiele kobiet wciąż marzy o długich i pięknych włosach. Dla niektórych jest to jednak cel nie do osiągnięcia. Zawsze jednak warto spróbować i nieco wspomóc swoje włosy, dzięki czemu być może one odwdzięczą się wspaniałym wyglądem.

Preparaty na porost włosów

W kontekście zapuszczania włosów najczęściej słyszy się o preparatach, które w tym pomagają. Jaka jest ich skuteczność? Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju i składu produktu. Najlepiej wybierać produkty przeznaczone do użycia na skórę głowy, bowiem to głównie od jej kondycji zależy wzrost i odporność włosów. Jednym z przykładów takich specyfików są maseczki na porost włosów, które stymulują odpowiednio skórę i pobudzają włosy do szybszego wzrostu. Inną dobrą metodą są wcierki, również stosowane na skórę głowy. Różnią się one od maseczek tym, że nie trzeba ich spłukiwać, za to należy delikatnie wmasować.

Wcierka czy maseczka?

Zanim zdecydujemy się na konkretny typ produktu, poznajmy jak najlepiej swoje włosy. Przykładowo – te cienkie i przyklapnięte nie najlepiej zniosą dodatkowy ciężar w postaci maski. Z kolei dobre wcierki potrafią naprawdę sporo kosztować. Ich plusem jest niewątpliwie szybka aplikacja i brak konieczności spłukiwania. Za to wśród zalet maseczek na porost włosów należy wymienić wygodę (stosujemy je tylko podczas mycia włosów, za to wcierki należy używać codziennie) oraz możliwość zastosowania ich na całą długość włosów w celu ich lepszego odżywienia. Tak naprawdę najlepiej sprawdzić obydwa rodzaje produktów, by wybrać ten najlepszy dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*