Czy warto zdecydować się na położenie nawierzchni brukowej przed domem?

Czy warto zdecydować się na położenie nawierzchni brukowej przed domem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka brukowa to popularny materiał do wykonywania podjazdów oraz ścieżek wokół domów. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Sprawdzamy, czy warto zdecydować się na położenie kostki brukowej.

Z czego powinien być wykonany podjazd przed domem?

Kostka brukowa jest trwałym i estetycznym materiałem, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów budujących domy jednorodzinne. Górna warstwa barwiona jest w taki sposób, by idealnie wkomponować się w daną przestrzeń. Sprzedawana jest w różnych formatach i kształtach. W ostatnim czasie bardzo modne są duże płytki brukowe w odcieniach grafitu.

Układając kostkę brukową, należy zwrócić uwagę na wykonanie odpowiedniej podbudowy. Jest ona odpowiedzialna za trwałość. Wykonanie zbyt cienkiej podbudowy lub niewłaściwe zagęszczenie kolejnych warstw sprawi, że kostka zacznie się zapadać. Układanie kostki brukowej jest zajęciem wymagającym wiedzy i doświadczenia. Warto więc skorzystać z usług profesjonalistów. Gdy zdecydujemy się na brukarstwo Poznań jest miastem, gdzie działa wiele firm zajmujących się układaniem kostki brukowej.

Dobrze ułożona kostka to estetyczny i łatwy w utrzymaniu podjazd. Odpowiednio impregnowana zapewni ładny wygląd przez wiele lat. Ważną zaletą nawierzchni brukowej jest to, że w przeciwieństwie do płytek nie pęka ona nawet w największe mrozy. Brak klejów stosowanych do układania glazury sprawia, że kostka jest odporna nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Inną zaletą tychże nawierzchni jest fakt, że ułatwia ona odprowadzanie wody opadowej od budynku – deszczówka spływa, zamiast wsiąkać w okolice fundamentu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*