Z jakich kamieni szlachetnych powstaje biżuteria?

Z jakich kamieni szlachetnych powstaje biżuteria?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamienie szlachetne występują w wielu różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Można je znaleźć w wielu różnych częściach świata i są używane do tworzenia biżuterii. Najczęstsze kamienie szlachetne używane w biżuterii obejmują:

Diamenty

Diamenty są najtwardszym znanym naturalnym materiałem na ziemi. Są one również niezwykle rzadkie, co czyni je bardzo cennymi. Najbardziej popularny kolor dla diamentów jest biały, ale można je również znaleźć w wielu innych kolorach, w tym żółty, czerwony, niebieski i zielony.

Szmaragdy

Szmaragd jest zieloną odmianą berylu, który był ceniony przez całą historię jako symbol pokoju, dobrego zdrowia i dobrobytu. Czasami nazywany jest „kamieniem spokoju natury”, ponieważ uważa się, że ma silne właściwości lecznicze dla ludzi, którzy noszą go blisko serca lub na szyi.

Cyrkonie

Cyrkonie są rodzajem kamienia szlachetnego, który jest często mylony z diamentami, ale są one rzeczywiście znacznie bardziej przystępne. Są one często spotykane w przyrodzie z zielonymi odcieniami, choć niektóre cyrkonie mogą być żółte lub brązowe, jak również. Piękną biżuterie z cyrkoniiami znajdziemy chociażby na stronie https://irbis.style/pl/menu/komplety-bizuterii-z-cyrkoniami-386.html.

Ametyst

Ametyst jest fioletową odmianą kwarcu, która od dawna jest uważana za jeden z najbardziej duchowych kamieni ze względu na jego spokojną energię, która sprzyja refleksji i medytacji. Kiedyś wierzono, że chroni swojego właściciela przed pijaństwem, zapobiegając ich odurzeniu podczas noszenia go na szyi lub nadgarstku.

Akwamaryn

Akwamaryn to oceaniczno-niebieska odmiana berylu, która otrzymuje swoją nazwę od łacińskiego aqua marinus oznaczającego „wodę morską”, ponieważ kiedyś wierzono, że chroni swojego właściciela przed utonięciem. Jest to również kamień urodzeniowy dla marca i jest często podawany jako prezent na rocznice. Kamień ten symbolizuje przyjaźń, lojalność, zaufanie i szczerość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*