Czym karmić psa, a czym kota?

Czym karmić psa, a czym kota?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Początkujący posiadacze domowych pupili mogą nieumyślnie stwierdzić, że skoro na grafice z opakowanie karmy znajduje się pies i kot, to ten produkt może być odpowiedni dla obojga zwierząt. Jest to jednak złudne przekonanie. Dbanie o kota zdecydowanie różni się od tego, co musimy zapewnić psu do prawidłowego rozwoju. Jednak nie wszyscy mają czas na wielogodzinne poszukiwania w internecie, prawda?

W takim razie jak znaleźć rzetelne informacje na temat tych różnic?

Należy skorzystać z pomocy wykwalifikowanych ekspertów lub sprawdzonych stron internetowych. Przykładem idealnym jest na pewno sklep online https://www.zooglobe.pl/pol_m_Koty_Karmy-wedlug-firm_Dolina-Noteci-1594.html, który już na wstępie wprowadza osobne zakładki z karmą dla kotów i psów. Jest to niezwykła oszczędność czasu, w porównaniu do przeszukiwania regałów sklepowych i odczytywania drobnego druczku z opakowań, który może wyznaczać, która z karm jest odpowiednia dla jakiego pupila. Warto przeznaczyć zaoszczędzony w ten sposób czas. 

Podstawowe informacje, które musisz znać na samym początku.

Karmy dla obu zwierząt na samym początku dzielą się mokre i suche. W przypadku psów zdecydowanie powinno się postawić na mokrą karmę, taką jak na przykład karma dla psa Eden, ponieważ, co potwierdzają dietetycy, mikroskładniki w niej zawarte są bardziej zbliżone do jego naturalnej diety. Przy wyborze karmy dla kota powinniśmy zwrócić uwagę na zawartość białka i wody. Jeżeli zdecydujemy się na mieszanie obu typów karmy, powinniśmy zwrócić uwagę na proporcje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*