Czym kierować się podczas wyboru trumny dla zmarłego – co jest najważniejsze?

Czym kierować się podczas wyboru trumny dla zmarłego – co jest najważniejsze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć bliskiej osoby niesie ze sobą wiele przykrych i trudnych obowiązków. Rodzina musi zająć się pogrzebem i godnie pochować swojego krewnego. Jedną z pierwszych decyzji, przed którymi staje osoba organizująca pogrzeb jest wybór trumny dla zmarłego. W poniższym artykule podpowiadamy, od czego zależy cena poszczególnych modeli, czym się różnią i na co zwrócić uwagę kupując trumnę dla zmarłego krewnego. 

Ile kosztuje trumna?

To, ile będzie wynosiła cena wybranej przez nas trumny w dużej mierze uzależnione jest od materiału, z jakiego została wykonana. Do najpowszechniejszych i najtańszych modeli należą trumny sosnowe, nieco więcej zapłacimy za trumnę z jesionu lub olchy. Najdroższym, ale zarazem najtrwalszym wariantem jest trumna dębowa. Jeśli zależy nam na trumnie odpornej na czynniki zewnętrzne, gnicie, wilgoć czy deformacje, warto rozpatrzyć model wykonany właśnie z tego materiału. Na cenę trumny ma wpływ również fakt, czy wybrany przez nas model posiada okucia lub zdobienia w postaci ornamentów. Niemniej ważne jest wnętrze trumny i materiał wyściółki, a także dodatkowe elementy – poduszka lub szufladka na pamiątki. 

Gdzie kupić trumnę?  

Choć możemy zwrócić się bezpośrednio do producentów trumien, zakup warto rozważyć w zakładzie pogrzebowym. Pracownik przedsiębiorstwa pogrzebowego zaoferuje kilka modeli do wyboru i w oparciu o dostarczone przez nas informacje podpowie najrozsądniejszy zakup. Kupując trumnę musimy przede wszystkim dostosować ją do gabarytów zmarłego, czyli jego wagi oraz wzrostu. Transportem trumny i przygotowaniem pogrzebu zajmie się wybrane przez nas przedsiębiorstwo, którego warto szukać ze względu na bliskość do miejsca pochówku. Jeśli przygotowujemy się do pogrzebu krewnego na nowosądecczyźnie i chcemy skorzystać z oferty, którą przygotuje zakład pogrzebowy Nowy Sącz jest najwłaściwszym miejscem poszukiwań.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*