Dlaczego każde dziecko powinno uprawiać sport? Definitywna odpowiedź

Dlaczego każde dziecko powinno uprawiać sport? Definitywna odpowiedź
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sport to świetny sposób na nauczenie dzieci wartości, jaką jest ciężka praca i praca zespołowa. Dają też dzieciom pewność siebie, sprawność fizyczną i trochę zabawy z przyjaciółmi. Wejdź na stronę http://www.aikidokids.pl/grafik-zajec/ aby zobaczyć ofertę klubu Aikido dla dzieci. Istnieją jednak inne powody, dla których ważne jest, aby dzieci uprawiały sport. Oto trzy korzyści dla dzieci, które uprawiają sporty zespołowe:

Poczucie własnej wartości

Sport pomaga budować poczucie własnej wartości. Kiedy Twoje dziecko zrobi coś dobrze na boisku lub korcie, otrzymuje pozytywne wzmocnienie, że jego wysiłki się opłaciły. Nawet jeśli nie wygra, sport może nauczyć dzieci, jak radzić sobie z porażką w zdrowy sposób, który buduje charakter i pewność siebie.

Umiejętności społeczne

Sport pomaga rozwijać umiejętności społeczne. Sporty zespołowe pozwalają dzieciom wchodzić w interakcje z ludźmi, których nie znają zbyt dobrze, i uczyć się, jak pracować w zespole – nawet jeśli się nie lubią! Tego rodzaju doświadczenie może być szczególnie cenne, gdy dzieci będą starsze, ponieważ umiejętności te będą im potrzebne w miejscu pracy.

Zdrowie fizyczne

Sport sprawia, że dzieci są aktywne i zdrowe. Dzieci uprawiające sporty zespołowe częściej spełniają wymagania dotyczące aktywności fizycznej niż te, które nie uczestniczą w żadnej zorganizowanej aktywności fizycznej – nawet po uwzględnieniu takich czynników jak status społeczno-ekonomiczny i rasa/pochodzenie etniczne. Sport daje im również możliwość spożywania zdrowej żywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*