Dlaczego wentylacja jest potrzebna?

Dlaczego wentylacja jest potrzebna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wentylacja w budynku to element niezbędny z wielu oczywistych względów. Z tego powodu jest to jedno z podstawowych wymagań jakie musi spełnić mieszkanie albo dom, żeby móc w nim mieszkać komfortowo.

Funkcje wentylacji

Do czego potrzebna jest zatem wentylacja? Prawidłowo działająca wentylacja sprawnie odprowadza dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe substancje i jednocześnie dostarcza tlen do pomieszczenia. Dzięki wentylacji odprowadzany jest też nadmiar wilgoci. Wydawałoby się, że wentylacja przyda się jedynie w łazience, jednak to błąd. W wyniku gotowania suszenia prania, podlewania roślin czy zwykłego oddychania produkowana jest para wodna. Brak odpowiedniego pozbycia się jej z wnętrza mieszkania sprawi, że z biegiem czasu na ścianach może powstać zawilgocenie, które tworzy nieestetyczne zacieki na ścianach i suficie. Zbyt dużo wilgoci w pomieszczeniu skutkuje także powstawaniem grzybów oraz pleśni, dlatego nie można pominąć wentylacji podczas projektu domu albo mieszkania.

Jak wspomóc działanie wentylacji?

Wentylacja budynku niestety generuje straty ciepła, ponieważ im bardziej budynek jest ogrzewany, tym większe szkody może spowodować wilgoć. Chcąc zminimalizować te straty ciepła należy zamontować rekuperację. Rekuperacje to instalacja, która pozwoli na ograniczenie strat ciepła, ponieważ działa ona tak, że strumień powietrza zużytego zostaje przechwycony, a ciepłe powietrze zostaje odzyskane. Jest to rozwiązanie energooszczędne i ekologiczne.

Sprawdź przykładową ofertę: instalacja rekuperacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*