Jak wspierać rozwój swojego dziecka?

Jak wspierać rozwój swojego dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem rodzicom bardzo łatwo jest zaplątać się w codzienne obowiązki rodzicielskie i zapomnieć, że najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla naszych dzieci, jest pomóc im wyrosnąć na niezależnych, pewnych siebie ludzi.

Warto wspierać rozwój swojego dziecka już od najmłodszych lat, umożliwiając mu na przykład naukę języków, która na tym etapie odbywa się w najbardziej naturalny sposób, ponieważ mózg przyswaja obcy język na podobnej zasadzie jak język ojczysty.

Istnieje wiele różnych sposobów wspierania dwujęzycznego rozwoju dziecka:

Nauka w domu

Im więcej dzieci będą miały styczności z drugim językiem, tym lepiej będą potrafiły się nim posługiwać w późniejszym życiu. Jednak kontakt z językiem wcale nie oznacza godzin spędzonych nad podręcznikiem! Może to być tak proste, jak wspólne granie w gry lub czytanie książek, co pomoże rozwinąć umiejętności językowe dziecka, a także zwiększyć jego zasób słownictwa i zrozumienie gramatyki.

Przedszkole językowe

Dobrym sposobem na kształcenie kompetencji językowych dziecka jest zapisanie do do przedszkola językowego. Takie przedszkole językowe mokotów zapewnia dzieciom styczność z obydwoma językami podczas zabawy i lekcji, aby mogły zacząć rozumieć, jak one ze sobą współpracują. Celem takiej placówki jest, aby pod koniec przedszkola dzieci były w stanie płynnie mówić w obu językach.

Uczestniczenie w zajęciach poza domem

Jeśli mieszkasz w pobliżu biblioteki lub innego miejsca, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci, skorzystaj z tego! Może to dać Twojemu dziecku okazję do spróbowania nowych rzeczy i poznania nowych słów w innym języku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*