Do czego może służyć urządzenie nazywane siatkarką?

Do czego może służyć urządzenie nazywane siatkarką?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z urządzeń wykorzystywanych przez branżę metalową jest siatkarka. Tego rodzaju sprzęt montuje się na liniach produkcyjnych wytwarzających siatki cięto-ciągnione. To produkty o charakterystycznym wyglądzie, które znajdują coraz szersze zastosowanie.

Linia produkcyjna do tworzenia siatki cięto ciągnionej

Siatkarka to urządzenie zasilane energią elektryczną wyposażone w specjalne noże umieszczone na górnej i dolnej belce. Arkusz blachy po odwinięciu z taśmy za pomocą odwijaka trafia do urządzenia, gdzie zostaje jednocześnie nacięty, rozciągnięty i przesunięty. W wyniku takiego procesu technologicznego powstaje siatka cięto-ciągniona. Co istotne, produkcja ma charakter bezodpadowy, a z arkusza blachy o powierzchni 1 m² możliwe jest uzyskanie nawet 3 m² siatki. W zależności od rodzaju noży tnących, oczka mogą mieć kształt rombu, kwadratu, sześciokąta lub okręgu.

Gdzie znajdują zastosowanie produkty wytwarzane przez siatkarkę

Siatkarka umożliwia obróbkę blachy ze stali zwykłej, ocynkowanej, nierdzewnej lub kwasoodpornej. Możliwe jest również stosowanie metali kolorowych, takich jak aluminium, miedź oraz mosiądz. Produkt końcowy wychodzący z urządzenia jest coraz powszechniej wykorzystywany w budownictwie, architekturze, a nawet w przemyśle meblarskim. Jeżeli kogoś interesuje siatka cięto-ciągniona producent tego rodzaju wyrobu dostępny jest w okolicy Bydgoszczy. Stosuje się ją także do tworzenia elementów fasad i elewacji, sufitów powieszanych, ścianek działowych, wypełniania balustrad, a także pergoli i osłon słonecznych. Charakterystyczną cechą tego rodzaju produktów jest ich znakomita wytrzymałość oraz oryginalny, industrialny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*