Do czego służą kliny rehabilitacyjne?

Do czego służą kliny rehabilitacyjne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kliny rehabilitacyjne pomagają w utrzymaniu dobrej postawy i zmniejszają nacisk na dyski w kręgosłupie, umożliwiając naturalny progres aktywności bez ryzyka uszkodzenia. Kliny rehabilitacyjne są stosowane, aby pomóc pacjentom i sportowcom w powrocie do zdrowia po urazach. Co warto wiedzieć?

Jakie jest ich zastosowanie?

Kliny rehabilitacyjne stosowane są w leczeniu dużego varusu, przykurczów zgięciowych kolana, przewlekłych problemów rzepkowo-udowych oraz w celu zapewnienia kontroli rzepki, jak również wzmocnienia mięśni przywodzicieli uda, aby pacjenci mogli powrócić do normalnego chodzenia i jazdy na rowerze. Kliny te są często stosowane po artrektomii kolana lub jeśli pacjent cierpi na zespół bólowy rzepki (kolano biegacza). Najczęstszym zastosowaniem klinów rehabilitacyjnych jest zapobieganie pronacji stawu skokowego i koślawości kolan. Pronacja i koślawość stopy przyczyniają się do dodatkowego obciążenia stawów, co może prowadzić do ich większego zużycia.

Kliny rehabilitacyjne są wykorzystywane przede wszystkim w terapii fizycznej i mogą pomóc w poprawie niektórych umiejętności motorycznych. Kliny te są również bardzo pomocne w pomocy osobom z urazami rdzenia kręgowego lub komplikacjami medycznymi doświadczanymi po operacjach, takich jak te związane z operacją biodra.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*