Jak dbać o cerę – o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć?

Jak dbać o cerę – o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o cerę może przybrać różną postać. Niektóre panie korzystają z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, a inne wolą wspomóc się domowymi środkami pielęgnacyjnymi. Warto skorzystać ze sprawdzonych porad, które wyeliminują suchość skóry lub trądzik. Które z nich są najskuteczniejsze? 

Zabiegi pielęgnacyjne 

Warto raz na jakiś czas odwiedzić kosmetyczkę. Dzięki nowoczesnym zabiegom pielęgnacyjnym można najszybciej pozbyć się problemów z cerą. W miastach coraz częściej można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli interesuje nas dobra kosmetyczka Wrocław to miasto, w którym znajdziemy wiele specjalistek. Mogą one zaproponować radiofrekwencję mikroigłową lub zabieg HIFU 3D. Dzięki nim można pozbyć się problemu z wiotką skórą, która utraciła swoją jędrność. Kosmetyczka pomoże też poradzić sobie z podwójnym podbródkiem lub opadającymi policzkami. 

Domowe sposoby 

Skórze bardzo służy dokładny demakijaż oraz późniejsza tonizacja. Kosmetyki należy dopasować do konkretnego rodzaju skóry. Tłusta cera potrzebuje zupełnie innych środków pielęgnacyjnych niż młoda i wrażliwa. Przydatnym produktem może być krem pod oczy. To wrażliwe miejsce szybciej narażone jest na efekt starzenia. W przypadku dużych upałów obowiązkowe jest stosowanie kremów odpornych na promieniowanie UV. W razie pojawienia się krostek i zaskórników nie należy ich wyciskać, bo powoduje to przenoszenie bakterii na twarzy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*