Domowe sposoby na czyszczenie dywanów

Domowe sposoby na czyszczenie dywanów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dywan jest istotnym elementem wystroju, dodaje ciepła i elegancji. Poza czynnikami wizualnymi ważną zaletą dywanu jest ochrona podłogi przed uszkodzeniami oraz komfort poruszania się po miękkim, przyjemnym materiale. Wszystko to jednak ma znaczący wpływ na jego wygląd, ważne jest, więc częste i odpowiednie czyszczenie powierzchni dywanu. Obecnie istnieje wiele urządzeń i specyfików do jego skutecznego wyczyszczenia, my jednak doradzamy jak niewielkimi kosztami uporać się z zabrudzeniami, przy pomocy domowych sposobów. 

Z kuchni do łazienki

Nietypowe zabrudzenia są szczególnie widoczne w przypadku dywanów łazienkowych, dlatego przy zakupie nowego, warto zastanowić się nad jego rodzajem i szatą graficzną. Wybór z różnych wariantów kolorystycznych i wielkościowych  można znaleźć na Domowe sposoby na czyszczenie dywanów https://dywanowo.pl/pl/c/Dywaniki-lazienkowe/38. Na dywanach w łazience osadzają się pozostałości po mydle i innych produktach kosmetycznych. Ponadto na niekorzyść działa wilgotność, która tam panuje. Niewielu ludzi wie o tym, że poszukiwań dobrego sposobu na wyczyszczenie dywanu należy szukać nie w sklepie z chemią czy sklepie meblarskim, a w kuchni. Najskuteczniejszym czyścikiem jest ocet. W połączeniu z wodą łatwo usunie widoczne plamy. Z kolei bardziej utrwalone zabrudzenia pokona połączenie łyżki octu i łyżki skrobi kukurydzianej. Inną alternatywą jest poprószenie dywanu sodą oczyszczoną i odkurzenie go po 4-5 godzinach. 

Sposoby do zadań specjalnych 

Z reguły najbardziej zabrudzone są dywany w pokojach dziecięcych. Nic dziwnego, dzieci lubią się bawić i poznawać świat, wszędzie ich pełno, co widoczne jest, również na dywanie. W przypadku dywanu dziecięcego warto zrezygnować z jasnej kolorystki na rzecz kolorowych, bajkowych propozycji, na których zabrudzenia nie będą tak widoczne. Oferta pełna inspiracji i pomysłów znajduje się na https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany-dla-dzieci/13. Jak poradzić sobie z plamami po owocach czy farbach plakatowych? Tłuste plamy owocowe świetnie rozpuszcza mieszanka soli z alkoholem w proporcjach 1:4. Z kolei z farbami czy kredkami poradzi sobie pianka do golenia. Wystarczy wytrzeć dywan wilgotną gąbką, a następnie pokryć brudne miejsca pianką. Gdy już zaschnie należy wytrzeć ją mokrą szmatką i gotowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*