Hobby

Gdańsk – jakie miejsca i atrakcje warto tam zobaczyć?

Gdańsk jest jednym z najważniejszych miast w Polsce. Posiada piękną starówkę, dziesiątki zabytków i muzeów, a także jest miejscem narodzin Solidarności – ruchu, który doprowadził do końca komunizmu w Polsce.

W tym artykule opowiem Ci o kilku najlepszych atrakcjach Gdańska, zaczynając od tej najbardziej znanej:

Droga Królewska

Jest to trasa, która przechodzi przez wszystkie główne zabytki w centrum miasta. Można ją przejść pieszo lub przejechać się konną dorożką. Trasa zaczyna się przy fontannie Neptuna na Długim Targu, a kończy przy Kościele Mariackim na Placu Zdrojowym.

Kościół Mariacki

Jeden z najbardziej znanych gdańskich kościołów, położony w pobliżu Traktu Królewskiego (zaprojektowany przez włoskiego architekta Bernardo Morando).

Gdański Ratusz

Położony przy ulicy Długiej (najdłuższej ulicy w Europie). Został zaprojektowany przez Daniela Libeskinda i otwarty w 2014 roku po dwóch latach prac rekonstrukcyjnych po zniszczeniu podczas bombardowań w czasie II wojny światowej. Nowy Ratusz dzięki swojemu futurystycznemu wyglądowi stał się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Polski zarówno dla turystów krajowych, jak i zagranicznych

Do gdańskich restauracji też warto zawitać

Gdańsk to wspaniałe miasto z wielką historią, pięknymi budynkami i pysznym jedzeniem. W mieście znajduje się wiele lokali gastronomicznych oferujących tradycyjną polską kuchnię. Jeśli interesuje nas pójście do takiego punktu, jak restauracja Gdańsk Stare Miasto posiada niezliczone miejsca, polecane przez turystów.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

4 × 1 =