Gdańsk – jakie miejsca i atrakcje warto tam zobaczyć?

Gdańsk – jakie miejsca i atrakcje warto tam zobaczyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdańsk jest jednym z najważniejszych miast w Polsce. Posiada piękną starówkę, dziesiątki zabytków i muzeów, a także jest miejscem narodzin Solidarności – ruchu, który doprowadził do końca komunizmu w Polsce.

W tym artykule opowiem Ci o kilku najlepszych atrakcjach Gdańska, zaczynając od tej najbardziej znanej:

Droga Królewska

Jest to trasa, która przechodzi przez wszystkie główne zabytki w centrum miasta. Można ją przejść pieszo lub przejechać się konną dorożką. Trasa zaczyna się przy fontannie Neptuna na Długim Targu, a kończy przy Kościele Mariackim na Placu Zdrojowym.

Kościół Mariacki

Jeden z najbardziej znanych gdańskich kościołów, położony w pobliżu Traktu Królewskiego (zaprojektowany przez włoskiego architekta Bernardo Morando).

Gdański Ratusz

Położony przy ulicy Długiej (najdłuższej ulicy w Europie). Został zaprojektowany przez Daniela Libeskinda i otwarty w 2014 roku po dwóch latach prac rekonstrukcyjnych po zniszczeniu podczas bombardowań w czasie II wojny światowej. Nowy Ratusz dzięki swojemu futurystycznemu wyglądowi stał się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Polski zarówno dla turystów krajowych, jak i zagranicznych

Do gdańskich restauracji też warto zawitać

Gdańsk to wspaniałe miasto z wielką historią, pięknymi budynkami i pysznym jedzeniem. W mieście znajduje się wiele lokali gastronomicznych oferujących tradycyjną polską kuchnię. Jeśli interesuje nas pójście do takiego punktu, jak restauracja Gdańsk Stare Miasto posiada niezliczone miejsca, polecane przez turystów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*