Gdzie używa się plomb gwarancyjnych?

Gdzie używa się plomb gwarancyjnych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach praktycznie na każdy droższy sprzęt otrzymujemy gwarancję producenta. Oznacza ona, że jeśli przez określoną ilość czasu (zazwyczaj kilka lat) urządzenie odmówi posłuszeństwa, będzie nam przysługiwała bezpłatna naprawa lub wymiana na nowy egzemplarz. Tyczy się to zarówno telefonów komórkowych, samochodów, komputerów, sprzętów gospodarstwa domowego i tak dalej. Gwarant musi jednak mieć pewność, że usterka nie nastąpiła z powodu nieuprawnionych zmian wprowadzonych przez klienta.

Jak zabezpieczyć urządzenie?

Zazwyczaj stosuje się specjalne plomby, których naruszenie będzie skutkować brakiem uznania gwarancji. Umieszczane są one w taki sposób, by jakakolwiek ingerencja we wnętrze sprzętu zostawiała trwały ślad. Zazwyczaj plomby gwarancyjne mają formę naklejek, które pojawiają się w takich miejscach, by niemożliwe było na przykład otwarcie obudowy. Nie ma szans na odklejenie takiego zabezpieczenia i ponowne przyklejenie, ponieważ materiał z jakiego plomba jest wykonana po prostu ulegnie zniszczeniu.

Nie tylko podczas produkcji

Zabezpieczenia w formie plomb umieszczane są nie tylko przez samych producentów. Często zakładają je również rozmaite serwisy, które dają nam gwarancję poprawnego działania sprzętu po dokonanej naprawie. By uniemożliwić nam dostęp do środka, na obudowę naklejane jest zabezpieczenie. Plomby można zamawiać na https://www.plombysklep.pl, dzięki czemu każdy serwisant zawsze ma ich pod dostatkiem. Występują w różnych rozmiarach, przez co można je zaaplikować zarówno do dużego urządzenia jak choćby laptop jak i do niewielkiego smartfona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*