Klasyka w nowoczesnym mieszkaniu – czy da się to połączyć?

Klasyka w nowoczesnym mieszkaniu – czy da się to połączyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiaj deweloperzy projektując mieszkania dla swoich klientów, stawiają raczej na nowoczesność. Gdy nowi właściciele wprowadzają się lokalu, nie tylko lśni on nowością, ale też wygląda bardzo modernistycznie. Jeśli tęsknimy za tradycją, możemy przy jego urządzaniu dodać kilka klasycznych elementów. Takie połączenie sprawi, że całość zacznie prezentować się elegancko. 

Jakie kolory wnętrz dobrać, by połączyć te dwa style?

Dzisiaj w mieszkaniach panują; biel oraz wszystkie inne jasne odcienie. Jest też miejsce na kontrasty. Można białe krzesła kuchenne połączyć z ciemnymi szafkami, a w salonie biel na ścianach świetnie współgra z czarną kanapą. To elegancja w najlepszym wydaniu. Nowoczesnego wyrazu dopełnia płaski telewizor, który jest symbolem dzisiejszego stylu. Nawet jeśli coraz rzadziej używany, nadaje salonowi własnego charakteru. Nieco klasycznego stylu z pewnością nadadzą drewniane krzesła. Drewno wygląda niezwykle elegancko – nie jest tanie, ale posiadanie wykonanych z niego to oznaka dobrego gustu.

Nie tylko do wypoczynku

Mieszkanie może służyć nam nie tylko do odpoczywania, ale także do pracy. Gdy jesteśmy freelancerami i pracujemy z domu – nie możemy zapomnieć o krzesłach biurowych. Umieścimy je w naszym gabinecie, gdzie będą jasnym sygnałem, że w tym miejscu wykonujemy tylko zawodowe obowiązki. Tapicerowany mebel w kolorze czarnym to wyraz klasyki, a zarazem nowoczesności. Takie fotele mogą być bardzo różne – od tych tradycyjnych, po sportowe, jakie znamy z szybkich aut.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*