Jak dbać o starsze psy?

Jak dbać o starsze psy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z upływem lat nasz pies zaczyna się starzeć. Pojawiają się pierwsze problemy ze wstawaniem czy trzymaniem moczu. Warto wiedzieć jak zadbać o naszego czworonożnego przyjaciela, by poprawić jego komfort życia.

Zacznij od zmiany odżywiania psa

Aby nasz pupil długo cieszył się życiem w pełni sił, warto po jego 10 roku życia, karmę, którą do tej pory jadł, zamienić na specjalną karmę dla seniorów. Można ją dostać np. tutaj https://empireshop.pl/pl/c/SENIORY/28. Została ona stworzona tak by zapewnić psu tylko tyle węglowodanów, ile potrzebuje, gdy już mniej niż wcześniej się rusza.

Prócz tego dodawane są do nich specjalnie dobrane składniki mineralne, które wspomagają pracę nerek u staruszków oraz glukozaminę, aby wzmocnić stawy, co jest niezwykle ważne u psów dużych ras, które z wiekiem cierpią na dysplazję stawów biodrowych.

Senior nadal chce spacerować

Warto pamiętać, że zaprzestanie długich spacerów ze starszym psem jest błędem. Nasz pupil czeka na takie wyjścia i są one dla niego ważne. To istotne również po to by pies się nie roztył, a mięśnie nie zwiotczały. Senior może biegać lub iść na długą wędrówkę, jeśli nadal ma na to siłę. Warto jedynie zwrócić uwagę, aby intensywność wysiłku była dostosowana do jego możliwości, gdyż nie będzie on już na tyle zwinny i wytrzymały co jako młody pies i musimy się z tym pogodzić.

Eliminuj potencjalnie groźne choroby

Bardzo dużo problemów starszych psów wynika z zbyt dużej wagi, która kończy się np osłabieniem serca, więc pamiętaj o podawaniu specjalnej karmy dla seniora. Nie zapomnij także w odpowiednim wieku wykastrować psa lub wysterylizować suczkę. Znaczna część samców umiera z powodu raka jąder, a najczęstszą chorobą u suk wszystkich raz jest ropomacicze, któremu może zapobiec jedynie sterylizacja w młodzieńczym wieku. Oszczędzisz psu cierpień, a sobie stresu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*