Jak dobierać stroje do pory roku?

Jak dobierać stroje do pory roku?

Marek Levak/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć pewne części stroju są uniwersalne dla niektórych pór roku, a w szczególności dla jesieni i zimy, to często różnią się detalami, które sprawiają, iż w wybrane miesiące powinniśmy sięgnąć właśnie po nie. Jak dobrać poszczególne elementy naszej garderoby do warunków panujących w różnych porach roku?

Podobieństwa okresu jesienno-zimowego

Ostatnie miesiące roku są z reguły chłodne i przepełnione opadami, dlatego jesień i zimą charakteryzują się noszeniem takich części stroju jak kurtki, szaliki czy czapki. Zależnie od wybranej pory różnią się jednak one przeznaczeniem. Kurtki jesienne są nieco lżejsze, ale powinny być doskonałą osłoną od wiatru oraz deszczu – z kolei w zimę potrzebna jest grubsza podszewka, gwarantująca izolację ciepła naszego ciała. Podobnie ma się rzecz z szalikami oraz czapkami – zimą powinny być grubsze, najlepiej wełniane, a bardzo popularne czapki damskie na chłodniejsze pory roku to berety.

Panowie preferują przeważnie eleganckie kapelusze, lecz gdy pojawią się mrozy powinni jednak postawić na czapki męskie zimowe, które będą chroniły także podatne na zawianie uszy. W tym okresie często wykorzystywane są także rękawiczki – jesienią z lżejszego materiału, natomiast zimą trwałe, najlepiej skórzane.

Zachowanie rozwagi

Dobór stroju jest najłatwiejszy latem, gdy możemy założyć na siebie praktycznie wszystko, zależnie od tego, czy chcemy czuć się swobodnie, czy też elegancko. W okresach przejściowych warto jednak dobierać swój ubiór z rozwagą, bowiem nawet cieplejsze dni wiosenne czy jesienne, potrafią się charakteryzować nagłymi zmianami temperatur. Wtedy dobrym rozwiązaniem będą stroje złożone z paru warstw ubrań, które możemy zdjąć przy sprzyjających warunkach, będąc jednocześnie zabezpieczonymi na wypadek chłodnego wiatru czy nagłego ochłodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*