Jak mądrze wybrać opony zimowe?

Jak mądrze wybrać opony zimowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z końcem jesieni wszyscy kierowcy powinni wyposażyć swój samochód w dobrej jakości opony zimowe. Są one zaprojektowane w taki sposób, że ułatwiają poruszanie się pod drodze w trudnych warunkach atmosferycznych (niska temperatura, lód, błoto pośniegowe itp.). Najlepiej sprawdzają się modele z głębokim bieżnikiem, odznaczającym się dużą liczbą lameli i wąskich nacięć poprzecznych. Warto postawić w szczególności na opony Taurus producent tych modeli dba bowiem o to, aby były wyjątkowo wytrzymałe i komfortowe w użytkowaniu.

Rozmiar to jeden z kluczowych parametrów

Wybierając opony zimowe, w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na ich rozmiar. Muszą być idealnie dopasowane do felg (liczy się głównie średnica), a także posiadać właściwy indeks prędkości oraz nośności, czyli zgodny z zaleceniami producenta pojazdu. Indeks nośności powinien być trochę większy niż dopuszczalna masa auta, natomiast indeks prędkości równy Q (do 160 km/h). Kolejnym ważnym czynnikiem doboru jest skala trwałości i jakości opony. Najlepsze w codziennym użytkowaniu są modele oznaczone symbolem 3PMSF, idealnie przystosowane do jazdy po błocie i śniegu. Spełniają one wszelkie wymagane kryteria. 

Godne uwagi są również wersje alpejskie, wystarczająco dobrze radzące sobie w naszej strefie umiarkowanej. Zapewniają one optymalny komfort w trakcie jazdy zarówno po suchej, jak i mokrej nawierzchni. Nie są jedynie polecane na lód i śliski, bardzo ubity śnieg. Tutaj doskonale sprawdzą się opony nordyckie, dedykowane najcięższym warunkom drogowym. Ostatnim istotnym parametrem jest rodzaj bieżnika – musi on być głęboki i posiadać liczne nacięcia. Osoby, którym zależy na wysokiej trwałości, a jednocześnie atrakcyjnej cenie powinny zapoznać się z ofertą producenta Alliance opony tej marki są bowiem z tego znane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*