Jak należy dbać o stan basenu w ogrodzie?

Jak należy dbać o stan basenu w ogrodzie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen w ogrodzie daje wiele frajdy, ale jednocześnie dokłada nam obowiązków, z których musimy się wywiązywać, jeśli chcemy utrzymać go w czystości i w dobrym stanie. Możemy wykorzystać do tego szereg akcesoriów, które powstały właśnie dla właścicieli basenów. Dzięki nim i poradom z artykułu kąpiel w ogrodzie zawsze będzie przyjemnością.

O czym należy pamiętać?

Aby zachować nasz ogrodowy basen w dobrych stanie, przed jego rozłożeniem powinniśmy przygotować podłoże. Teren powinien być wypoziomowany, twardy i oczyszczony z wszelkich śmieci, gałęzi czy korzeni roślin. Kolejnym krokiem jest rozłożenie specjalnej piankowej osłony podłoża lub cieńszej maty ochronnej. Dzięki temu odizolujemy basem od ziemi, co zabezpieczy go i ułatwi czyszczenie.

A skoro już przy czyszczeniu jesteśmy, w wodzie może pojawić się kilka rodzajów zabrudzeń. Najprostszymi są te, które unoszą się na powierzchni wody, ponieważ do nich wystarczy nam teleskopowy kij zakończony siatką. Możemy też użyć tzw. skimmera, który automatycznie zasysa wodę z powierzchni basenu i usuwa brud. Jeśli zaś chodzi o usunięcie drobnych zanieczyszczeń z dna basenu, będziemy potrzebowali specjalnego odkurzacza basenowego. Zrobi to bez konieczności wymiany wody.

Natomiast bakterie, osady i mętnienie wody usuniemy poprzez regularne chlorowanie i ozonowanie. Ponadto warto co tydzień wymieniać do 5% wody w basenie. W celu znalezienia odpowiednich urządzeń powinniśmy zajrzeć m.in. na witrynę takiego podmiotu na rynku jak https://zodiacpolska.pl/, gdzie znajdziemy wszechstronny wybór sprzętu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*