Co stosować w ramach pielęgnacji skóry i włosów u mężczyzn?

Co stosować w ramach pielęgnacji skóry i włosów u mężczyzn?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żyjemy w czasach, kiedy pielęgnacja zarówno włosów, jak i skóry przez mężczyznę nie stanowią tematu tabu. Nie będą ujmą na honorze, ani powodem do ukrywania tego faktu, wręcz przeciwnie – zadbany mężczyzna na pewno zostanie doceniony, zwłaszcza przez płeć przeciwną.

Włosy i skóra –zadbana „wizytówka” prawdziwego mężczyzny

Piękna fryzura ze zdrowymi i zadbanymi włosami jest wizytówką każdego mężczyzny, która zostanie zauważona przy pierwszym spojrzeniu. Aby włosy mogły zrobić wrażenie należy je poddać szczotce z włosia dzika. To typowo męska szczotka o miękkim włosiu stworzona po to, by nie powodować podrażnień podczas czesania, typowych dla grzebienia. Będzie łaskawa dla włosów delikatnych i łamliwych.

Równie ważna jak fryzura jest twarz mężczyzny. W trosce o nią prym wiodą różnego rodzaju kosmetyki.  U podstaw właściwej pielęgnacji leży odpowiednie oczyszczenie, by właściwie przygotować cerę do wniknięcia w jej głąb, wartościowych składników odżywczych. W tym celu mężczyzna ma w zasięgu ręki żele, płyny i mydła do twarzy – może wybierać w przygotowanych przez wielu producentów, linii kosmetyków skierowanych właśnie dla siebie.

Odżywcza maska nie jest zarezerwowana tylko dla kobiet – nic nie stoi na przeszkodzie, by skóra mężczyzny została odżywiona specyfikiem stworzonym na bazie naturalnych składników. Zawierając takie składniki jak: węgiel binchotan, olej tsubaki, wyciąg z czystka, betainę czy babkę drobnolistną, doskonale wpływa na cerę twarzy przyczyniając się do dobroczynnych efektów:

– oczyszcza i zwęża pory,

– regeneruje i nawilża,

– nawilża, wygładza i uelastycznia skórę,

– chroni zewnętrzną warstwę lipidową naskórka.

Kosmetykom dla mężczyzn do twarzy należy przygotować naczelne miejsce w podręcznej kosmetyczce lub łazienkowej szafce. By dokonać odpowiedniego zaopatrzenia warto korzystać ze sprawdzonych i uznanych przedstawicieli na rynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*