Jak nie zmarznąć podczas zimowych spacerów?

Jak nie zmarznąć podczas zimowych spacerów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet zimą spacery po miejscowym parku mają w sobie mnóstwo uroku. Niemniej jednak w okresie chłodniejszych dni przechadzka może być nieco kłopotliwa z powodu zimna. Warto zatem dobrze się do niej przygotować.

Odpowiednie warstwy

Zimowe spacery wymagają od nas przede wszystkim dobrego ubioru. Przystosowana do kiepskich warunków pogodowych odzież może pomóc nam cieszyć się pięknem przyrody. Jednym ze sposobów pozwalających nie zmarznąć jest założenie odpowiednich butów. Stopy są bowiem bardzo narażone na zimno, które pochodzi z ziemi. Dlatego nasze obuwie powinno być zaopatrzone w grubą podeszwę. Oprócz tego istotne będą tutaj różne dodatki, takie jak bieżnik i wyściółka z materiału. Pierwszy z nich zapewni nam lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni, drugi natomiast pozwoli jeszcze bardziej zabezpieczyć nasze stopy przez niską temperaturą.

Kolejnym bardzo ważnym elementem garderoby jest kurtka z futerkiem. W przeciwieństwie do nieocieplanych kurtek ten rodzaj odzieży gwarantuje nam dodatkową warstwę. W ten sposób możemy zachować komfort termiczny nawet w trakcie bardzo długich spacerów. Poza tym znajdujący się we wnętrzu kożuszek jest bardzo przyjemny w dotyku. Spędzając czas zimą na świeżym powietrzu, powinniśmy zatem pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Właściwy ubiór da nam możliwość nie tylko odbycia miłej przechadzki, ale również pozwoli uniknąć problemów zdrowotnych, jakie mogą być spowodowane przez niskie temperatury. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*