Jak poprawić pracę maszyn i przedłużyć ich żywotność?

Jak poprawić pracę maszyn i przedłużyć ich żywotność?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maszyny mają swoje ograniczenia eksploatacyjne, dlatego trzeba o nie regularnie dbać. Zaniedbania szybko mogą przełożyć się na korozję, zmniejszenie wydajności, a nawet usterki. Warto pomyśleć szczególnie o czyszczeniu i smarowaniu części. Jak poprawić pracę maszyn, żeby jak najdłużej pozostały sprawne?

Czyszczenie maszyn 

Zabrudzenia, które wynikają z pracy maszyn mogą trwale ją uszkodzić. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu, które może przybrać różną formę. Najczęściej jest ono ręczne i mechaniczne, Można się jednak posługiwać również środkami chemicznymi. Popularne w halach produkcyjnego jest korzystanie z pary wodnej i suchego lodu. W przypadku maszyn z dużą ilością rur warto korzystać z czyszczenia hydrodynamicznego. 

Regularne smarowanie 

Bardzo ważne jest również smarowanie, któremu poddaje się wszystkie elementy otwarte i zamknięte. Ciężko o robienie tego ręcznie, ze względu na wielkości maszyn i ich złożoność. W takich celach stosuje się układ centralnego smarowania, o którym można poczytać na stronie: https://www.centralne-smarowanie.pl/. Dzięki smarowaniu natryskowemu albo dwuliniowemu dba się o maszyny w większej skali, gdzie nie zostanie pominięty najmniejszy element. Stosuje się je również w pojazdach. W przypadku mniejszych maszyn można kupić przyrząd ręczny do smarowania, gdzie trzeba zwrócić szczególną uwagę na łańcuchy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*