Nawet najlepsza frezarka lubi się czasem popsuć. Powodów tego może być kilka, dlatego dobrze być przygotowanym na każdą ewentualność. Należy być gotowym zarówno na zatkanie końcówek pyłem, jak i zużycie frezu. Co robić w przypadku różnych awarii frezarki?
W przypadku braku regularnej wymiany worka na pyły, może dojść do zapchania frezarki, a konkretnie wewnętrznego układu odsysania. W ten sposób często przestaje działać przycisk włączający mikrosilnik. Nie zaleca się wtedy samodzielnego rozbierania i czyszczenia końcówki urządzenia. Pomocna może być wtedy profesjonalna naprawa frezarek, gdzie specjaliści mają dostęp do zaawansowanego sprzętu. W celu uniknięcia wad samych frezów warto zainwestować w zakup specjalnego testera i poddawać sprzęt regularnej kontroli.
Awariom można zapobiec – oczywiście dbając regularnie o swój sprzęt. Świetnym sposobem chłodzenia może być irygacja strumieniami wody, należy jednak uważać na zalanie. Sprzęt trzeba również regularnie czyścić oraz pozbywać się zbędnych pyłów. Warto też postarać się o ręczną lub automatyczną dezynfekcję. Wiele użytkowników przesadza również z ilością obrotów – musi być ona zgodna z wykresem eksploatacyjnym.