Jak poradzić sobie z awarią frezarki?

Jak poradzić sobie z awarią frezarki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet najlepsza frezarka lubi się czasem popsuć. Powodów tego może być kilka, dlatego dobrze być przygotowanym na każdą ewentualność. Należy być gotowym zarówno na zatkanie końcówek pyłem, jak i zużycie frezu. Co robić w przypadku różnych awarii frezarki? 

Najczęstsze awarie 

W przypadku braku regularnej wymiany worka na pyły, może dojść do zapchania frezarki, a konkretnie wewnętrznego układu odsysania. W ten sposób często przestaje działać przycisk włączający mikrosilnik. Nie zaleca się wtedy samodzielnego rozbierania i czyszczenia końcówki urządzenia. Pomocna może być wtedy profesjonalna naprawa frezarek, gdzie specjaliści mają dostęp do zaawansowanego sprzętu. W celu uniknięcia wad samych frezów warto zainwestować w zakup specjalnego testera i poddawać sprzęt regularnej kontroli. 

Jak przeciwdziałać awariom? 

Awariom można zapobiec – oczywiście dbając regularnie o swój sprzęt. Świetnym sposobem chłodzenia może być irygacja strumieniami wody, należy jednak uważać na zalanie. Sprzęt trzeba również regularnie czyścić oraz pozbywać się zbędnych pyłów. Warto też postarać się o ręczną lub automatyczną dezynfekcję. Wiele użytkowników przesadza również z ilością obrotów – musi być ona zgodna z wykresem eksploatacyjnym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*