Jak przechowywać drobne elementy w przydomowym warsztacie?

Jak przechowywać drobne elementy w przydomowym warsztacie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komórka z narzędziami to coś, co wielu z nas posiada na swoim podwórku. Taki przydomowy warsztat pozwala na szybkie naprawy ogrodowych narzędzi, może także przydać się podczas naprawy samochodu. Trzeba jednak wiedzieć, że żadna naprawa nie będzie możliwa do wykonania szybko, jeżeli w naszym warsztacie będziemy mieli nieporządek. Poniżej podpowiadamy jak utrzymać porządek w komórce narzędziowej tak, byśmy wszystko mogli szybko znaleźć.

Szafki na narzędzia

Przede wszystkim warto posiadać szafki narzędziowe z płytkimi szufladami, których powinno być jak najwięcej. W nich możemy schować rękojeści z zapadką (popularne grzechotki), przedłużki, a także nasadki i inne tego typu przedmioty. Wystarczy wysunąć odpowiednią szufladę, by mieć dostęp do wszystkich narzędzi, jakie będą nam potrzebne. W każdej z nich powinniśmy umieścić przyrządy innego rozmiaru bądź rodzaju. Na przykład w jednej klucze płaskie, w drugiej oczkowej, w trzeciej nasadowe, a w kolejnych narzędzia specjalne. Szuflady powinny być podpisane, tak by stając naprzeciw szafki od razu wiedzieć co gdzie jest.

Segregacja drobnych części

W przydomowym warsztacie oprócz narzędzi będziemy mieć także mnóstwo drobnych przedmiotów. Będą to śrubki, kołki, wkręty, nakrętki i tym podobne. Te najlepiej jest uporządkować stosując do tego celu specjalne organizery. Są to małe plastikowe lub metalowe pudełeczka, które można wygodnie ułożyć na specjalnych szynach podtrzymujących. W ten sposób nie tylko będziemy mieli wszystko posegregowane, ale też potrzebując jakiegokolwiek organizera wystarczy po prostu zdjąć go z szyny i wziąć ze sobą.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*