Jak się przygotować do pierwszej lekcji surfingu?

Jak się przygotować do pierwszej lekcji surfingu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwiane włosy, wysokie fale i ciepła, letnia atmosfera. To skojarzenia, które przychodzą na myśl w związku z surfowaniem. Choć ta aktywność jest niewątpliwie bardzo przyjemna, wymaga również odpowiedniego przygotowania i cierpliwości. Co zatem warto wiedzieć przed podjęciem pierwszej lekcji sportu wodnego? Przede wszystkim, że to dobra zabawa, która wymaga również sporego wysiłku. Oto kilka prostych wskazówek, jak to może wyglądać.

Deska, woda i wakacje

Pierwsza lekcja surfingu to głównie poznawanie zasad tego sportu. Zacznijmy więc od wyposażenia. Wszystko opiera się na desce, którą należy dopasować do własnych potrzeb i umiejętności. Warto pamiętać, że sprzęt należy nasmarować woskiem w miejscu, gdzie stawiamy stopy. W ten sposób unikniemy poślizgnięcia i utrzymamy równowagę. 

Ważnym elementem jest również leash, czyli smycz, którą zakładamy nad kostką, by deska nie odpłynęła podczas upadku. Należy ją przyczepić do nogi, która będzie znajdować się z tyłu. W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na strój. Dzięki sprawdzonym piankom neoprenowym nie będziemy podatni na przemoczenia i wychłodzenia. 

Znając już podstawowe zasady, można wchodzić do wody. Podczas tej czynności sprzęt należy trzymać z boku, nigdy przed sobą. W ten sposób unikniemy uderzenia deską prosto w twarz podczas większej fali. Choć można nauczyć się wszystkiego samodzielnie, to najlepiej odbyć pierwszą lekcję z instruktorem, który wytłumaczy wszystkie reguły obowiązujące w tym sporcie i pokaże najłatwiejszy sposób na ich opanowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*