Jak skutecznie chronić oczy przed słońcem?

Jak skutecznie chronić oczy przed słońcem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób z dużą niecierpliwością wyczekuje lata, a zwłaszcza związanych z tą porą roku wyższych temperatur i ogromnej dawki promieni słonecznych, które skutecznie pobudzają do życia oraz dodają energii do działania. Należy jednak mieć na uwadze, że jesteśmy wówczas narażeni na promieniowanie UV, mogące mieć bardzo negatywny wpływ na nasze oczy. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na ich zabezpieczenie są okulary przeciwsłoneczne pilotki lub inne modele tych produktów.

Postaw na maksymalną ochronę, nie rezygnując ze stylu

Okulary przeciwsłoneczne stanowią główną ochronę dla oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UVA oraz UVB). Często są one jednak traktowane wyłącznie jako dodatek do stroju – wiele osób niesłusznie zaopatruje się w nie na straganach, gdzie sprzedawane są produkty niesprawdzone i w większości przypadków niedostatecznie zabezpieczające nasz wzrok. Rezultatem mogą być takie objawy i schorzenia, jak choćby zapalenie spojówek, zaćma, łzawienie, a w skrajnych przypadkach nawet czerniak. Nie warto zatem kupować okularów, kierując się wyłącznie ich ceną.

Postawmy na sprawdzone rozwiązania, czyli modele z soczewkami wykonanymi z materiału charakteryzującego się indeksem co najmniej 1.53 (a najlepiej wyższym), ewentualnie 1.50, ale wówczas zaopatrzmy się w dodatkowy filtr UV 400. Dodatkowo możemy się zdecydować na produkt pokryty specjalną powłoką antyrefleksyjną. Jeśli pragniemy zapewnić naszym oczom maksymalną ochronę, wybierajmy oprawki o właściwym kształcie – najlepiej duże o sporej krzywiźnie. Warto się też zastanowić nad owalnymi okularami przeciwsłonecznymi. Oprócz omawianych konstrukcji, przed słońcem zabezpieczą nas też w jakimś stopniu kapelusze oraz czapki z daszkiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*