Jak sprawić, aby wnętrze miało szykowny i elegancki charakter?

Jak sprawić, aby wnętrze miało szykowny i elegancki charakter?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób dom, ma być przede wszystkim miejscem, w którym oni sami mogą się dobrze czuć. W rezultacie wystrój często nie jest sprawą pierwszorzędną, a wygoda i funkcjonalność. Są jednak tacy, dla których możliwość pokazania się przed gronem znajomych będzie motywem kluczowym, stawiając na eleganckie wnętrze i umeblowanie. Jak prostymi sposobami, można zaaranżować ekskluzywne i bogate w odczuciu pomieszczenie?

Czym powinny charakteryzować się eleganckie meble?

W wyborze wyposażenia do salonu, jadalni czy łazienki można przebierać w całych seriach modeli. Jeśli kładziemy nacisk na nienaganną elegancję, z góry warto się przyjrzeć meblom wykonanym w charakterze vintage lub też pozyskać już używane modele sprzed wielu lat. Aby dodać wnętrzu odrobinę szyku, nie potrzeba sięgać do lat ubiegłych, ale można zakupić meble nowoczesne, w których designie nie brakuje kreatywności i wyobraźni. Projektowanie może być zabawą i to potwierdzają lampy Foscarini – egzemplarze tworzone z dbałością o każdy detal. Można odnaleźć wśród nich pozycje inspirowane motywami natury, ale nie tylko.

Szyk można podkreślić również poprzez udekorowanie pokoju zwierzętami. Nie tylko można zawiesić wypchane głowy dzikich zwierząt, ale również da się wstawić całe posągi żywcem przypominające ssaki, gady czy ptaki. Realizacją takich pomysłów zajmuje się między innymi marka Moooi lampy przez nich tworzone m.in. odwzorowują wiernie zwierzęta, nie pozbawiając ich majestatyczności i piękna np. model czarnego konia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie w takim wydaniu przedstawić swoją wizję eleganckiego mieszkania i podzielić się z nią ze swoimi gośćmi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*