Jak urządzić funkcjonalny salon?

Jak urządzić funkcjonalny salon?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon jest sercem i najważniejszym pomieszczeniem naszego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając go należy poświęcić mu szczególną uwagę, przecież to w nim będziemy spędzać najwięcej czasu. Będzie to także miejsce, w którym będziemy przyjmować gości. Jak poradzić sobie z tym zadaniem, aby nasz salon był funkcjonalny i przebywanie w nim było prawdziwą przyjemnością? Oto kilka wskazówek.

Przede wszystkim warto dostosować klasyczne meble do salonu, które zamierzamy kupić do jego wielkości. W urządzaniu salonu powinno zależeć nam na przestronności i wrażeniu przestrzeni. Dlatego nie powinniśmy ustawiać w nim zbyt wielu mebli, które będą pomniejszać pomieszczenie nie tylko optycznie, ale też praktycznie, utrudniając swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Należy się zastanowić, których mebli bezwzględnie potrzebujemy, a z których możemy zrezygnować lub umieścić w innych pomieszczeniach.

Oczywiście powinniśmy dostosować umeblowanie do naszego stylu życia, jeśli prowadzimy aktywne życie towarzyskie i przyjmujemy dużą ilość gości narożnik zamiast małej kanapy lub duży stół mogą być koniecznością. Z tego powodu warto zadbać oto, aby meble, na które już się zdecydujemy były jak najbardziej praktyczne. Duża ilość szuflad, półek i schowków pozwoli nam zmieścić tą samą ilość rzeczy w mniejszej ilości mebli. Umożliwi również łatwiejsze utrzymanie porządku, bałagan również pomniejsza pomieszczenie.

Dodatkowo salon szczególnie ten mały, powinien być utrzymany w jasnych, stosowanych kolorach i być dobrze oświetlony, dlatego możemy rozważyć rezygnację z firanek i zasłon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*