Pellet, jako ekologiczna alternatywa dla węgla

Pellet, jako ekologiczna alternatywa dla węgla
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węgiel jest nadal dość popularnym paliwem wykorzystywanym do ogrzewania domów. Jednak ze względu na duże zanieczyszczenie, które jest emitowane podczas jego spalania oraz powstające gazy cieplarniane coraz więcej osób poszukuje rozwiązań alternatywnych. Poza aspektami ekologicznymi równie ważna jest też cena. Dlatego też chętnie wybieranym materiałem jest pellet. Dlaczego uznawany jest za nieszkodliwy dla środowiska i warto go wybrać?

Wytwarzany z resztek

Jest to opał zrobiony z resztek drzewnych. Zazwyczaj są to zrębki, wióry, trociny i inne, które powstały w wyniku przemysłowej lub rolnej działalności człowieka. Pozostałości te prasuje się pod wysokim ciśnieniem, aż do uzyskania niewielkich wałeczków. Charakteryzują się one wysokim stopniem wysuszenia oraz wysoką kalorycznością. Nieważne, w jakim regionie poszukiwany jest pellet mazowieckie, podkarpackie, czy pomorskie mają wielu producentów, oferujących go w dobrym stanie i cenie. Dostawcy dowiozą ten workowany produkt w dowolne miejsce Polski.

Zerowa emisja dwutlenku węgla

Za ocieplanie klimatu odpowiedzialne są niektóre gazy, które tworząc poduszkę wokół planety, przyczyniają się do jej nagrzewania. Wspomniany CO2 jest jednym z nich, a za jego powstawanie w przeważającej mierze odpowiedzialny jest człowiek. Jego ograniczenie jest więc bardzo ważne. Pellet, ze względu na swoje pochodzenie, jest produktem uznanym za odnawialne źródło energii z zerową emisją tego gazu.

Najczystsze paliwo świata

W wyniku jego spalania nie tylko nie powstaje dwutlenek węgla, ale także substancje smoliste odpowiedzialne za zanieczyszczanie powietrza i przyczyniające się do tworzenia smogu. Dodatkowo także jego cechą charakterystyczną jest niska zawartość popiołów, nawet poniżej 1%.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*