Jak wypełnić deklarację PIT-4R?

Jak wypełnić deklarację PIT-4R?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dokument PIT-4R jest zbiorczym zestawieniem podstaw oraz kwot podatku oraz zaliczek na podatek, które zostały pobrane i wpłacone przez danego podatnika w konkretnym roku podatkowym. Trzeba złożyć go do końca stycznia kolejnego roku. Druk ten nie jest dostarczany do podatnika, ponieważ trafia bezpośrednio od płatnika do właściwego Urzędu Skarbowego. 

Jakie informacje zawarte są w PIT-4R?

Część A formularza przeznaczona jest do tego, aby wpisać w niej adres Urzędu Skarbowego oraz cel składania deklaracji. Część B uzupełnia się o dane płatnika, takie jak dokładna nazwa, adres, REGON lub imię, nazwisko i datę urodzenia w przypadku, gdy płatnikiem jest osoba fizyczna. Informacje o zaliczkach na podatek dochodowy za każdy miesiąc wypełnia się w części C. Warto pamiętać, że wszystkie podawane kwoty w przypadku każdego zatrudnionego powinny być podawane w zaokrągleniu do pełnych złotych. Kwoty do 50 groszy są pomijane, a powyżej tego limitu zaokrągla się w górę.

Część D formularza przeznaczona jest na wszelkie wyjaśnienia dotyczące wpłat, które miały miejsce przez cały rok. Jest to miejsce, w którym pracodawca może zawrzeć informacje np. z czego wynikały pomyłki lub błędy. Ostatnim elementem deklaracji jest miejsce na podpis płatnika lub osoby przez niego wyznaczonej, ponieważ tylko dzięki niemu jest ona uznawana za zgodną z prawem. Druk PIR-4R jest dokumentem dość skomplikowanym, którego wypełnienie zajmuje dużo czasu i pracy. Z tego względu warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego biura rachunkowego, którego ofertę można znaleźć na stronie https://chandonwaller.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*