Jaki sprzęt musi znaleźć się w nowoczesnej piekarni?

Jaki sprzęt musi znaleźć się w nowoczesnej piekarni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na założenie własnej piekarni, trzeba zainwestować w wysokiej jakości sprzęt. Tylko zastosowanie nowoczesnych urządzeń pozwoli wytwarzać wypieki o wyjątkowym smaku, które zachwycą klientów. Duża ilość produktów piekarniczych dostępnych w sklepach sprawia, że znalezienie modeli charakteryzujących się dobrym stosunkiem ceny do jakości nie jest łatwe.

Piec, jako serce piekarni

Sercem i najważniejszym urządzeniem w każdej piekarni jest bez wątpienia piec. Obecnie najczęściej wykorzystywane są urządzenia elektryczne o charakterze cukierniczo-piekarniczym. Konstrukcje dostępne w sklepach mogą się między sobą różnić gabarytami oraz funkcjonalnością. Najlepsze urządzenia wyposażone są w niezależne komory wypieku, w których można wypiekać różnego rodzaju asortyment.

Ubijaczki planetarne i komory garownicze

Kupując piec warto sprawdzić, czy producent maszyn piekarniczych nie wytwarza również innych przydatnych urządzeń. Do takich z pewnością zaliczyć należy ubijaczki planetarne. Tego rodzaju maszyny wykorzystywane są przede wszystkim do przygotowywania i wyrabiania ciasta. Za jego prawidłowe wyrastanie odpowiedzialne są z kolei komory garownicze, utrzymujące odpowiedni poziom temperatury i wilgotności powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*