Jak zorganizować firmowy bankiet?

Jak zorganizować firmowy bankiet?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Firmowy bankiet jest świetną okazją, aby pokazać naszym współpracownikom, jak bardzo cenimy, to co robią. Taka impreza może także podnieść morale w zespole oraz poprawić wizerunek przedsiębiorstwa. Każdy, kto prowadzi swój biznes, wie, jak ważne są te kwestie. Dlatego też organizując bankiet firmowy, należy postarać się, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. W dłuższej perspektywie dużo bardziej opłacalne będzie dla nas zadbanie o jakość, czyli postawienie na sprawdzoną obsługę, czy najlepsze słodycze reklamowe. Jak zorganizować bankiet, który na długo zostanie w pamięci naszych współpracowników?

Organizacja firmowego bankietu – od czego zacząć?

Przygotowania do bankietu najlepiej zacząć od stworzenia listy gości. Warto już na tym etapie zastanowić się, czy na imprezie pojawią się nasi współpracownicy, z którymi widzimy się na co dzień w biurze, czy również zaprosimy kontrahentów. Taki prosty wykaz już na wstępie pozwoli nam oszacować liczbę przybyłych osób. Dzięki temu dobór przemyślanego budżetu i poszukiwanie odpowiedniej sali będzie dużo łatwiejszym zadaniem. Kolejnym etapem jest zaplanowanie sposobu, w jaki poinformujemy naszych gości o imprezie. Zwykły mail wysłany na skrzynkę pracowniczą na pewno pozwoli obniżyć koszty. W przypadku wielu firm właśnie tak wygląda zapraszanie na bankiety. Warto jednak zastanowić się, czy jest to odpowiednia forma. Jeśli decydujemy się na poniesienie sporych nakładów finansowych na organizację wystawnej imprezy, wówczas warto poinformować pracowników o bankiecie w nieco bardziej spersonalizowany sposób. Przykładowo możemy wręczyć zaproszenie w kopercie. To na pewno zostanie dużo lepiej odebrane przez gości.

Goście zaproszeni – co dalej?

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca. Może to być dobra restauracja z profesjonalnymi kelnerami, którzy sprawią, że goście poczują się profesjonalnie obsłużeni. Obecnie coraz więcej firm stawia także na sale z cateringiem. Jest to świetny pomysł przede wszystkim dla osób organizujących bankiet, podczas którego goście będą ze sobą rozmawiać na stojąco. Warto także rozważyć rezerwację odpowiedniego miejsca, przykładowo sali konferencyjnej, a następnie samodzielnie zająć się doborem przekąsek. Choć jest to bardziej czasochłonne przedsięwzięcie, to nie da się ukryć, że taki zabieg pozwoli nam na większą kontrolę nad organizowanym bankietem. Będziemy mogli samodzielnie dobrać różnego rodzaju słodycze, słone przekąski oraz wykwintne dania. Ciekawe, a przede wszystkim oryginalne propozycje pierniczków można znaleźć tutaj: https://www.cukierniareklamowa.pl/pl/c/Pierniki-ozdobne/7.

Jeśli natomiast zależy nam na czymś więcej niż miłym spotkaniu, wówczas powinniśmy rozważyć wprowadzenie dodatkowych atrakcji. Nie da się ukryć, że to właśnie takie bankiety wzbudzają najwięcej emocji i są zapamiętywane na dłużej niż zwykłe imprezy firmowe. Przykładowym urozmaiceniem może być pokaz magika. W naszym kraju istnieje kilka osób, które przedstawiają sztuczki na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy przygotowania do bankietu, wówczas z pewnością uda nam się ustalić z nimi dogodny termin. Taki pokaz to gwarancja dużej dawki emocji i śmiechu. Podczas organizacji imprezy firmowej ważne jest także to, aby wsłuchać się w głos gości. Być może doskonałą atrakcją będzie dla nich koncert ulubionego zespołu lub zabawna sztuka teatralna. W tym zakresie tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz oczywiście budżetu, którym dysponuje nasza firma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*