Typy ubezpieczeń

Typy ubezpieczeń
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenia to produkty, które pozwalają uzyskać świadczenia pieniężne w przypadku wystąpienia zdarzeń objętych ochroną. Dzięki nim możliwe jest otrzymanie środków finansowych za zniszczony pojazd, zalane mieszkanie, czy też poniesiony uszczerbek na zdrowiu. Wyróżnia się wiele typów ubezpieczeń. Wśród nich znajdują się m.in. polisy komunikacyjne, majątkowe, osobowe i życiowe.

Grupa ubezpieczeń komunikacyjnych

Podstawowym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest OC pojazdu. Ma ono charakter obowiązkowy, a jego zakres jest uregulowany ustawą. Oznacza to, że każdy zakład ubezpieczeń oferuje takie same warunki, a różnice dotyczą jedynie ceny.

Popularnym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest również Auto Casco. Dzięki wykupieniu polisy AC właściciel samochodu może uzyskać odszkodowanie, gdy jego pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony. Możliwe jest także wykupienie ubezpieczenia assistance, które przyda się w przypadku awarii.

Polisy majątkowe, osobowe i życiowe

W sprzedaży dostępne są także inne typy ubezpieczeń. W celu ich wykupienia można skorzystać z usług agenta lub odwiedzić stronę internetową taką jak https://wygodnie.pl/.

Dużą popularnością cieszą się polisy na mieszkanie i dom, pozwalające zabezpieczyć majątek swojego życia przed zdarzeniami losowymi. Wiele osób decyduje się również na zawarcie polisy podróżnej przed wyjazdem za granicę. Osobną grupę stanowią ubezpieczenia na życie. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie świadczeń pieniężnych w przypadku urodzenia dziecka, wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, a także śmierci bliskiej osoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*