Jaką balustradę zamontować na balkonie?

Jaką balustradę zamontować na balkonie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy balkon stanowi część domu czy mieszkania, niezbędna jest balustrada. To ona zabezpiecza jego użytkowników przed wypadnięciem, ale jest również ważną ozdobą budynku. Liczy się więc jej trwałość i estetyka wykonania. Czym kierować się podczas wyboru właściwej balustrady balkonowej? Co wziąć pod uwagę? 

Metal, szkło a może drewno?

Tradycyjnie większość balustrad na balkonach i tarasach była wykonywana z drewna. Jednak w ostatnich latach coraz rzadziej wykorzystuje się ten materiał. Dziś największą popularnością cieszą się balustrady metalowe. Ich nowoczesny styl, duża wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne sprawiają, że metalowe balustrady pojawiają się w wielu polskich domach. Często łączy się je ze szklanymi elementami. Metalowa balustrada ozdobiona hartowanym szkłem dodaje nowoczesności całemu budynkowi i staje się jego wizytówką. Szeroki wybór metalowych balustrad można znaleźć na https://www.sparta.com.pl/pl/balustrady-i-porecze. Wybór jest ogromny, co potwierdza uniwersalność tego rozwiązania. 

Postaw na funkcjonalność

Podczas budowy, na każdym jej etapie poza estetyką powinniśmy wziąć pod uwagę funkcjonalność poszczególnych elementów i łatwość ich montażu. Tak jest również z balustradami i poręczami. Wybierając balustradę na balkon powinniśmy pamiętać, że przez cały rok będzie ona podlegała działaniu czynników zewnętrznych. często wieszamy na niej skrzynki z kwiatami i się o nią opieramy, więc musi być wytrzymała. Gotowe balustrady wykonane z wysokiej jakości materiału spełniają te wymagania, a przy tym bardzo łatwo się je montuje, gdyż wszystkie elementy są do siebie dopasowane. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*