Wyjazd na narty do Francji, gdzie warto?

Wyjazd na narty do Francji, gdzie warto?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, gdzie spędzić ferie zimowe? Chodzi Ci po głowie pomysł na narty? Gór w Europie jest sporo, ale żadne nie dają tyle atrakcji, adrenaliny we krwi i wzniosłych doznań estetycznych, co Alpy. Góry te rozciągają się na terenie kilku krajów europejskich, w tym Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Francji oraz Włoch. Dziś kilka słów o przedostatnim.

Francja – narciarskie El Dorado

Na terenie Francji znajduje się wiele ośrodków narciarskich oferujących ciekawe trasy i dobrej jakości noclegi. Warto wymienić tu La Plagne, jako jeden z trzech tworzących obszar narciarski Paradiski – miejsce, w którym w 1992 roku rozegrały się zawody w saneczkarstwie i bobslejach w trakcie Igrzysk w Albertville. La Plagne to 128 tras o łącznej długości 225 km, wśród których najwięcej jest na średnim poziomie trudności. Najdłuższa trasa wynosi 8 km, a obszar narciarski zajmuje aż 10000 ha. Stacja znajduje się na wysokości 1250 m n.p.m., a do szczytu brakuje jej 2000 metrów. Na stoki prowadzi łącznie 95 różnorodnych wyciągów. Sprawdź przykładową ofertę: La plagne narty.
Kto nie był w La Plagne, powinien to w przyszłości nadrobić, a tymczasem wyruszyć do Isola 2000 na narty – pierwszego ośrodka w południowych Alpach na terenie Francji. Jest to ośrodek o powierzchni 2000 ha, na którego obszarze znajduje się 15 szczytów, 43 trasy o łącznej długości 120 km i 19 różnych wyciągów. Te liczby pozwalają zaliczyć to miejsce do bardziej kameralnych, a jednocześnie niezwykle atrakcyjnych. Isola 2000 ułożona jest na kształt koła, dzięki czemu dostęp na każdy szczyt jest łatwy – a ilość atrakcji na terenie obiektu sprawia, że na pewno większość zostanie „odhaczona”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*