Jaką szkołę wybrać jeśli chce się posiąść wiedzę o zdrowym żywieniu?

Jaką szkołę wybrać jeśli chce się posiąść wiedzę o zdrowym żywieniu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężko jest znaleźć wiarygodne źródła dotyczące zdrowego żywienia. Jeśli czujemy, że ten temat jest bliski naszemu sercu oraz chcemy go zgłębiać i związać z nim swoją przyszłość, to warto wybrać szkołę wyższą przygotowująca nas do zawodu dietetyka.

Dobrze wyedukowana kadra profesorska pomoże nam zdobyć obszerną wiedzę dotyczącą jedzenia, tworzenia jadłospisów, zapotrzebowania człowieka na różnych etapach życia, jak również szkodliwości poszczególnych czynników pojawiających się w wielu produktach spożywczych. Taka podstawa pozwoli nam otworzyć prywatną praktykę związaną z doradztwem żywieniowym, komponowaniem diet lub cateringiem dla szkół, przedszkoli i żłobków.

Szkoła państwowa, czy prywatna

Tak naprawdę nie ma obecnie wielkiej różnicy między uczelniami państwowymi oraz prywatnymi. Aby mieć pewność, że dobrze wybierzemy, sprawdźmy jakie miejsce w rankingu ma dana szkoła oraz jak sprawdza się pod kątem konkretnego kierunku. W przypadku, gdy naszym wyborem stanie się popularna obecnie dietetyka Warszawa, Poznań lub Katowice będą mogły zaoferować nam nawet kilka uczelni mających w swoich programach kierunki związane z żywieniem człowieka. Tak duży wybór sprawi, że bez problemu dobierzemy odpowiednie miejsce i tryb studiów.

Pamiętajmy jednak, że poza nauką warto zadbać o praktykę, dlatego postarajmy się nawiązać współpracę w ramach stażu. Zapewni nam ona doświadczenie poparte sporą dawką wiedzy zdobytej w szkole wyższej. Takie CV na dzisiejszym rynku pracy jest gwarantem sukcesu zawodowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*