Jaki rodzaj transportu towaru wybrać?

Jaki rodzaj transportu towaru wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Początki transportu drogowego datowane są już na okres starożytności, gdy materiały były przewożone za pomocą zwierząt lub wyłącznie ludzkich nóg. Przez wieki model ten znacząco ewoluował – zarówno jeśli chodzi o maszyny używane do transportowania, jak i sieć drogową. W konsekwencji współczesny transport zapewnia masowy przewóz produktów, jak i osób przy dużo krótszym zakresie czasowym. Jaki jednak rodzaj transportu towaru jest obecnie najbardziej korzystny?

Współczesny transport

Branża transportowa nieustannie się rozwija, pozwalając na przesyłanie dóbr osobistych do najdalszych zakątków świata. Wybierać możemy pomiędzy transportem samochodowym, kolejowym czy też powietrznym lub wodnym. Każdy z rodzajów będzie bardziej właściwy w zależności od odległości, gabarytów zlecenia oraz ilości przesyłanych towarów. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest przewóz samochodowy. Krajowe i pozakrajowe usługi transportowe opierają się głównie na nim. Niemniej jednak, przy większych ilościach oraz częstotliwości przewożonych produktów bardziej opłacalny okazać się może model kolejowy lub wodny.

Mimo tego, iż przewóz towarów samolotem jest aktualnie najszybszą opcją, to transport dla firm opiera się na nim w najmniejszym stopniu. Wciąż wysokie ceny skutecznie odstraszają przedsiębiorców, którzy wolą skorzystać z dużo tańszego przewozu kolejowego. Z każdego wymienionego rodzaju transportu, to właśnie przewóz towarów wodą za pomocą statków ma najwyższy wskaźnik pojemności. Niestety jest to jednocześnie nieopłacalny wybór przy mniejszych odległościach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*