Kiedy wybrać ogrodzenie ażurowe?

Kiedy wybrać ogrodzenie ażurowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrodzenia ażurowe są bardzo często montowane zarówno wokół posesji prywatnych, jak i zakładów przemysłowych. Na rynku jest dostępnych wiele modeli tych konstrukcji, zróżnicowanych pod względem kształtu, kolorystyki czy formy. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza wersje przenośne, odznaczające się ocynkowanymi przęsłami, które zostały wykonane ze specjalnych, kwadratowych profili wypełnionych siatką. Tego typu ogrodzenia ażurowe można z powodzeniem łączyć ze sobą klamrami oraz mocować na betonowych słupach. 

Idealne rozwiązanie tymczasowe

Ogrodzenie ażurowe jest niezbędne zwłaszcza w sytuacji, gdy trzeba odseparować od siebie określone fragmenty przestrzeni (np. w ogrodzie) lub zabezpieczyć dany teren przed złodziejami, dzikimi zwierzętami i innymi nieproszonymi gośćmi (plac budowy, magazyn itp.). W tym pierwszym przypadku doskonale sprawdzają się modele drewniane, w drugim zaś metalowe. Do tego typu konstrukcji można bez problemu przyłączyć zarówno furtkę, jak i bramę, ponieważ są produkowane w różnych rozmiarach. Wiele ciekawym wersji posiada w swojej ofercie m.in. firma https://easyfence.pl/.

Omawiane ogrodzenia znakomicie spisują się także jako przęsła dla roślin pnących. Mowa tutaj przede wszystkim o modelach wykonanych z cienkiego metalowego drutu (aluminiowego, ewentualnie stalowego), choć na uwagę zasługują też te stworzone z drewna. Z biegiem czasu taka konstrukcja zniknie w gąszczu zieleni, a wtedy uzyskamy stylowy mur z roślin. Dodajmy, że ogrodzenia ażurowe są bardzo często montowane w miejscach, gdzie odbywają się imprezy masowe, takie jak choćby koncerty czy dni miasta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*